S DDM na Czech Press Photo

Akce je pro všechny, kteří rádi fotí a chtějí se s námi podívat na nejlepší fotky vystavované v rámci prestižní fotografické soutěže Czech Press Photo.

V Nové budově Národního muzea můžete s lektorem fotografických kroužků navštívit výstavu již 29. ročníku prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo.

V letošním ročníku bylo vypsáno osm fotografických kategorií. Soutěžilo 236 fotografek a fotografů, kteří přihlásili přes čtyři tisíce fotografií. Mezinárodní porota zasedala ve dnech 12.–14. října 2023 v galerii Czech Photo Centre.

Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií 29. ročníku soutěže Czech Press Photo je pořádána ve spolupráci s Národním muzeem. Na výstavě jsou prezentovány oceněné snímky a další vybrané fotografie, které charakterizují uplynulý rok. Celkem je k vidění více než 470 tištěných fotografií a více než 240 snímků v obrazovkách a projekcích od 120 autorů. Součástí výstavy bude bohatý doprovodný program.

I v letošním ročníku bylo vyhlášeno Czech Photo Junior pro mladé autory ze základních a středních škol, kteří zaslali téměř 1500 fotografií. Vítěz Czech Photo Junior byl vyhlášen na ceremoniálu v Nových Butovicích, kde byla slavnostně otevřena venkovní výstava oceněných snímků před galerií Czech Photo Centre.

• Kód

• Název

S DDM na Czech Press Photo

• Termín konání